ART / Lithographs / Litograph 8805514
*
nr 880 5514
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Peter Dahl (b. 1934), onumrerad, 42x58,
LITOGRAPH, Peter Dahl (f. 1934), onumrerad, 42x58
Peter Dahl, Swedish painter born 1934, dead 2019.
Droit De Suite
Estimate:
600
Sold:
SEK 400
Auction date:
Monday Mars 10 2014
at 18:08:42
- Bid history
Time
Bidder
Bid
6/3 16:58:05
1
300 kr
8/3 20:18:10
2
350 kr
10/3 18:03:20
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Artist/Designer
- Läs mer...
Peter Dahl (f. 1934)
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier onumrerad peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9271 LITOGRAPH IN C..
Peter Dahl (1934-2019), Sweden. 'Modelltecknaren',..//
Present: SEK 300
Auction ends
in two days
3 juni at 20:10
*
Peter Dahl
Peter Dahl, Swedish painter born 1934, dead 2019.
nr 880 5514
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Peter Dahl (b. 1934), onumrerad, 42x58,
LITOGRAPH, Peter Dahl (f. 1934), onumrerad, 42x58
Peter Dahl, Swedish painter born 1934, dead 2019.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 600 |
Sold: | SEK 400 |
Auction date: |
Monday Mars 10 2014 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
6/3 16:58:05 | 1 | 300 kr |
8/3 20:18:10 | 2 | 350 kr |
10/3 18:03:20 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Artist/Designer
- Läs mer...
Peter Dahl (f. 1934)
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier onumrerad peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9271 LITOGRAPH IN C..
Peter Dahl (1934-2019), Sweden. 'Modelltecknaren',..//
Present: SEK 300
Auction ends
in two days
3 juni at 20:10